Usłyszeć, by Zrozumieć

Esencja życia wrażliwej kobiety.Samoświadomość to odpowiedzialność
za swój wkład do dialogu.

Najpierw z sobą.

Właśnie teraz! Podaruj sobie chwilę uważności dla samej siebie. Może pijesz kawę na balkonie, tarasie albo w ogrodzie. Może jesteś w biurze między dokumentami. A może w podróży pociągiem lub samolotem.

Może siedzisz w ulubionym fotelu czuwając nad swoją pociechą, która obok słodko śpi. Może sprzątasz. A może, przed chwilą owiał Cię wiatr w przerwie czytania książki na hamaku.

Właśnie teraz. Zamknij oczy i weź głęboki oddech. Niech to będzie czas uszanowania dla Ciebie samej. Czas docenienia tego kim jesteś, czym się zajmujesz i do czego dążysz. Pozwól myślom płynąć. Obrazy wspomnień albo planów niech lecą wartkim strumieniem. Swobodnie. Bez pośpiechu. Wdech – wydech.

Weź łyk kawy, herbaty, soku czy też wody. Posmakuj go uważnie. Zatrzymaj krople na języku. Jest słodko? Gorzko? Cierpko? Ciepło? Zimno? Może chętnie coś byś dodała? A może jest w sam raz. Tak jak lubisz.

Pomyśl, że to dzieje się w restauracji, w której jada się po ciemku. Siedzisz przy stole okryta bezpiecznym, przytulnym mrokiem. Ciemność choć stopniowo, to nad wyraz wyostrza Ci zmysły. Zuchwale.

I dokładnie w tej chwili kelner, który jest Głosem Twojego Serca pyta Ciebie o ogólne preferencje. O to czego zdecydowanie nie lubisz, nie tolerujesz i na co absolutnie nie zgadzasz się.

W swoim życiu.

Ten głos mówi do Ciebie tak:

„Przypomnij sobie jedno zdarzenie, które uznajesz za najważniejsze dla siebie. Zobacz samą siebie w tamtym momencie.
Co robisz?

Jak wyglądasz?
Co czujesz?
Co myślisz?

Jakie słyszysz dźwięki?
Jaki zapach unosi się wokół?
Przypomnij sobie wszystko tak dokładnie, jak to tylko możliwe.”

Jeśli chcesz, to zatrzymaj się tam na trochę dłużej. Weź głęboki wdech, a potem zrób długi wydech. Połóż rękę na sercu i poczuj jego rytm.

Miałabyś ochotę coś sobie teraz powiedzieć? Możesz zrobić to na głos albo w myślach. Możesz mówić albo nie mówić. Tak, jakby to zrobiła Twoja najlepsza przyjaciółka. A teraz sprawdź, czy tym co w życiu Cię roziskrza, jest:

autonomia
pewność
tożsamość
niezależność
osiągnięcia
odpoczynek
odpowiedzialność
otwartość
inicjatywa
samookreślenie
ruch
autentyczność
moc
przestrzeń
szacunek
zabawa
spokój
porozumienie
cisza
kontakt
prywatność
relacje
partnerstwo
rozwój
dokonywanie
wyborów
tolerancja
akceptacja     

siła
lekkość
ochrona
równowaga
współpraca
bycie zauważonym
odwaga
swoboda wyrażania
siebie
miłość
prostota
dzielenie się
humor
struktura
oryginalność
uwaga
dotyk
porządek
szczęście
sens
sprawność
intymność
bezpieczeństwo
empatia
zaufanie
niezawodność
świętowanie
uznanie

nowe
doświadczenia
wymiana
bycie wysłuchanym
integracja
współtworzenie
samorealizacja
harmonia
radość
ład
wolność
radość życia
trwałość
pomoc
elastyczność
wsparcie
różnorodność
swoboda
zaangażowanie
przynależność
czułość
spontaniczność
wspólnota
kreatywność
optymizm
współczucie
hojność
przyjemność  


Zobacz też swoje zdrowie, tak radykalnie uczciwie przed samą sobą. Czy na pewno wszystko jest w porządku z Twoim oddychaniem, biciem serca, załatwianiem potrzeb fizjologicznych. Czy dbasz wystarczająco dobrze o swoje jedzenie, picie, sen i seksualność?

Im lepiej ponazywasz sobie to czego najbardziej potrzebujesz, tym łatwiej zadbasz o swoją energię, kreatywność i wewnętrzną radość. Wybierz i zapisz sobie swoich siedem cennych wartości.I jak się masz z taką listą? Czy jest coś co Cię zaskoczyło?A teraz spośród swojej szczęśliwej siódemki wybierz cztery perełki, które pomogą Ci z jeszcze większą łatwością podejmować ważne decyzje.


I jak się masz z takim wyborem? Czy jest coś co Cię zdumiało?A jeśli do życia, o smaku kaszki z malinami od kochanej babci, mogłabyś zabrać tylko dwie z tych czterech wartości, to które byś sobie przytuliła?

I.

II.


Połóż je na szalach wagi precyzyjnej jak w Sèvres pod Paryżem. Spokojnie i dogłębnie wyważ, która z nich mówi o Tobie najszczerszą prawdę. O tym kim jesteś, o co dbasz i na bazie czego budujesz swoje dni. Która z nich to esencja Twojej mocy?

1 ……………………………………I jak się masz z takim wyborem?


Jaki jest najmniejszy, nowy krok jaki możesz zrobić, by o nią zadbać bardziej?

………..


Co możesz zrobić jeszcze?

………..

I co jeszcze?

………..


A gdyby żaden z powyższych pomysłów nie był możliwy,
to jak możesz zadbać o swoją esencję życia?

………..

I jak jeszcze?

………..

I po co to wszystko?Po to, by…………………………………..


Czy to nie jest piękne?


Dziękuję, że zechciałaś przejść ze mną swoją ścieżkę.

>> Zachęcam Cię do pobrania powyższego materiału w formie PDF wraz z treściami dodatkowymi tak, abyś mogła z niego korzystać, jak tylko przyjdzie Ci na to ochota. <<

Pomyśl o jednej bliskiej Ci osobie, której ten materiał mógłby się spodobać. Jeśli uważasz, że może Jej pomóc -> KONIECZNIE <- prześlij link: https://uslyszecbyzrozumiec.pl/esencja-zycia-wrazliwej-kobiety/

Dziękuję.