Wysoko Wrażliwa Liderko, jeśli uczucia i dbałość o swoją energię jest tym, czego pragniesz to audio-mapa, "Subtelna w pracy" jest dla Ciebie.

To zbiór drogowskazów, z którymi stajesz się szamanką autentyczności. A jednocześnie tworzysz osobiste DNA, które prowadzi do samorealizacji bez względu na zmieniające się okoliczności.

Aga Kaźmierczak

Bo najważniejsze to w ufności zrobić nowy krok. I zacząć oddychać, by żyć zamiast łapać powietrze, żeby przetrwać kolejny dzień.

A wtedy partnerstwo, współtworzenie i wymiana z innymi tak w pracy, jak w życiu osobistym są naturalnym fundamentem Twoich relacji. Zgodnie z zasadą “win – win”. 

Sięgnij po słuchowisko szczególnie, jeśli lubisz w przemyślenia wgłębiać się w zaciszu domowym.

Bo Komunikacja Serca pomoże Ci poukładać kilka istotnych spraw. A potem już być tylko coraz bardziej spełnioną. 

Subtelność w pracy, to dla mnie postawa uważności na intencje i harmonię. A to znaczy bycie liderem, który odważnie prowadzi na ambitny szczyt, nie raz w pocie i znoju. 

I transparentnie ociera łzy wzruszenia na widok motyla, który frywolnie unosi się tam, gdzie prawa natury mówią mu STOP.

A może chwilami bardziej, niż chcesz...

 • brak Ci energii.
 • Masz poczucie pogubienia.

I tak zwany niedoczas jest Ci bliższy, niż własny cień?

To zapewniam, że jest nas więcej. I wspólnie, choć każda u siebie tworzymy społeczność, dla której ważna jest swoboda.

A, jeśli marzysz, żeby zatrzymać się, poleżeć, wypić ulubioną kawę, pójść na spacer, przytulić się do drzewa, popluskać w wodzie albo poczytać, to idealnie.

rower_

Bo "Subtelna w pracy" w tajniki empatycznego kontaktu ze sobą, wprowadza Cię lekko jak jazda na rowerze z łagodnej górki po bezkresnych szlakach, w ciepły, otulony lekkim wiatrem wieczór.

Wystarczy, że...

codziennie przez trzy miesiące włączysz dowolne, kilkuminutowe nagranie audio w czasie na to przeznaczonym albo podczas zwyczajowych czynności. 

Na przykład podczas rozwieszania prania, prasowania, szykowania deseru, gdy czekasz w kolejce. I wskazówkę, która przemówi do Ciebie najbardziej...

wdrożysz od razu w życie zawodowe, rodzinne albo towarzyskie.

budzik

• Oszczędzasz czas i energię wydatkowaną wcześniej na zbędne radzenie sobie z trudnymi emocjami. I niekończące się wyjaśnienia, o co komu tak naprawdę chodzi?

Lusterko

Lepiej rozumiesz siebie. A w rozmowach nawet na niewygodne tematy szczególnie z tymi, którzy są dla Ciebie ważni czujesz ulgę i nadzieję.

Uczucia w życiu i w biznesie

• Wzmacniasz życzliwość dla siebie.

Poznajesz swój sposób myślenia. Znajdujesz w nim pułapki komunikacyjne. I zmieniasz to, co dla Ciebie możliwe w miłe dla siebie relacje.

I robisz to na bazie czterech kroków do porozumienia Marshalla Rosenberga. A to znaczy, że...

1. Mówisz faktami zamiast ocenami. A to tu rodzą się napięcia i konflikty.

2. Nazywasz swoje potrzeby. I nie mam na myśli rzeczy materialnych. O nie!

3. Swobodnie wybierasz, co chcesz w danej chwili zrobić.

4. Prosisz o to, co Cię wspiera. I przyjmujesz odmowę bez uszczerbku dla relacji.

5. Jesteś blisko siebie z lekkością jak nigdy dotąd.

A teraz wyobraź sobie, że...

masz pod dostatkiem tego, co daje spokój, pewność i siłę. Pomyśl, jakby to było, gdyby w chwilach trudnych mieć w sobie jasność jak latarnia morska dla marynarzy.

A w głowie wachlarz rozwiązań zamiast pytań i wątpliwości chrzęszczących jak żwir pod oponami auta? Niby proste, a niełatwe.

Dlatego tutaj kluczem do sukcesu są potrzeby. Bo cokolwiek robimy albo nie robimy, to po to, żeby zadbać o coś, co jest ważne dla nas przez dłuższy czas. Na przykład...

 

 • Bezpieczeństwo,
 • Bycie ważnym,
 • Bliskość,
 • Zrozumienie,
 • Odpoczynek,
 • Harmonia,
 • Kontakt
 • Cisza,
 • Czułość i...
 • wiele innych.

Nie mówię, że jest łatwo, za to na pewno warto...

Bo wszystko w uszanowaniu siebie i innych. Nawet, jeśli teraz brzmi to dla Ciebie jak utopia. Zapewniam, że bardzo dobrze pamiętam czas, kiedy i mnie to zaskakuje. Zresztą...

do dziś jestem urzeczona mocą znajdowania rozwiązań, które są dobre tak dla jednej, jak i drugiej strony. Gdzie nikt nie musi z niczego rezygnować. Chociaż...

owszem! Poszukiwanie porozumienia czasem jest trudne. A nawet boli. Jednak, przy odrobinie dobrej woli z obu stron jest możliwe.

W programie przechodzisz przez takie etapy, jak...

ścieżka programu w punktach

Co daje 9 godzin zegarowych. Czyli tyle, ile trwa jednodniowy, przedłużony warsztat na żywo. Bez przerw kawowych i obiadowej.

Tylko że realizujesz je w wybranym przez siebie czasie z dowolnego miejsca na ziemi. I ani na chwilę nie zostajesz w osamotnieniu. Bo...

poza podstawowymi nagraniami audio, które prowadzą Cię przez poszczególne etapy za rękę jak tata dziecko do przedszkola.

To mając dostęp do Internetu możesz o swoich wątpliwościach napisać do mnie na adres kontakt@uslyszecbyzrozumiec.pl

Po czym, jak najszybciej razem szukamy rozwiązania. Bo z poznanymi zasadami, od razu...

 • dbasz o zrozumienie, spokój i równowagę w relacjach.
 • Wiesz, co jest dla Ciebie ważne.
 • Wyrażasz się w sposób zrozumiały.
 • Błędy uznajesz za naturalny efekt uczenia.
 • Jesteś elastyczna w działaniu.
 • Masz wysoki poziom energii.

I dla tych powodów czytaj, proszę dalej... 

Nazywam się Aga Kaźmierczak. Jestem psychoterapeutką w nurcie systemowym i trenerką empatii z ponad 20 letnim stażem pracy.

Pomagam wrażliwym lepiej się rozumieć i prawdziwiej żyć nawet, jeśli w działaniu kręcą się w kółko.

Mam za sobą wiele dyskusji, zawahań i zrealizowanych kroków. Pomimo obaw i blokad zamiast czekania, aż same magicznie znikną. I dzisiaj...

moim hasłem przewodnim jest U/słyszeć Siebie. Bo głęboko wierzę, że dzięki jasności najpierw, o co nam samym chodzi w relacjach z innymi jesteśmy swobodnie prawdziwi, a w życiu szczęśliwi. A...

filozofię i zasady empatii w ujęciu Marshalla Rosenberga zgłębiam od 2013 roku stopniowo. Najpierw, jako uczestniczka szkoleń. Potem asystentka, aż w końcu organizatorka własnych, autorskich warsztatów. I dzisiaj uważam ją za wisienkę na torcie moich umiejętności terapeutycznych.

Bo pozwala skutecznie budować mosty tam, gdzie relacja drży w posadach. A ich właściciele opadają z sił. Raz wychodzi mi to lepiej, innym razem mało fajnie. Jednak akceptuję to.

Bo kształtowanie świadomości siebie to proces, w którym tak samo Ty, jak i Ja, mamy prawo do potknięć i błędów. Jednak, każdego dnia warto...

próbować jeszcze raz. Co pokazuje mi doświadczenie własne, jak i tysięcy zwolenników empatycznej komunikacji opracowanej w latach sześćdziesiątych XX wieku.

Dlatego w "Subtelnej w pracy" na gotowej platformie online, czekają na Ciebie nagrania w formie plików mp3 o łącznym czasie trwania 8:49:39, transkrypcje nagrań w formacie plików PDF o łącznej liczbie stron 262 i zeszyt zadań w formacie PDF w wymiarze 62 stron. A najlepiej kliknij film poniżej. I zobacz, jak to wygląda od środka...

A szczegółowy plan to:

0. Rozgrzewka [czas trwania 33:39]

Tutaj przygotowujesz sobie grunt pod nowe działania. Tak, żeby nauczyć się odczytywać uczucia i potrzeby w taki sposób, żeby to, co robisz w ciągu dnia było rzeczywistym wyborem. Nawet, jeśli czasem jest inne, niż to, czego życzysz sobie w pierwszej kolejności

Obserwacja

1. Obserwacja [czas trwania 2:37:14]

Tutaj uczysz się mówić faktami. To znaczy opisywać zdarzenia i sytuacje w taki sposób, że nikt nie może powiedzieć: „To nieprawda!” Dlaczego to jest ważne? Bo to podstawa w poszukiwaniu tego, o co nam tak naprawdę chodzi. I jednocześnie klucz do dialogu i porozumienia.

Uczucia

2. Uczucia [czas trwania 51:35]

Tutaj odzyskujesz swobodę nazywania i wyrażania swoich uczuć, co najmniej przed samą sobą. Uczysz się, czym uczucia są, jaką pełnią rolę i kto jest za nie odpowiedzialny.

A także odróżniać uczucia prawdziwe od rzekomych, czyli od myśli na ich temat. Dzięki temu docierasz do tego, co w danym momencie jest dla Ciebie najważniejsze.

Potrzeby

3. Potrzeby [czas trwania 1:46:32]

Tutaj zapraszam Cię do przejścia jak Alicja w Krainie Czarów na drugą stronę lustra.

I do poszukiwania, odgadywania i nazywania potrzeb ukrytych za pragnieniem konkretnych rozwiązań.

Bo przedmioty i działania są sposobami, w jaki o potrzeby dbamy, a nie są nimi samymi. Dzięki temu swoje codzienne decyzje podejmujesz zgodnie z tym, czego w głębi serca tak naprawdę chcesz.

Prośby

4. Prośby [czas trwania 1:28:14]

Tutaj poznajesz nowe oblicze próśb i umów. Dzięki czemu ustalasz konkretne rozwiązania w sposób biorący pod uwagę dobro obu stron.

I robisz to w uszanowaniu tego, co w danej sprawie jest dla każdego najistotniejsze. Dowiadujesz się też, czym jest prośba rzeczywista. I co odróżnia ją od żądania. A dzięki temu wprowadzasz realną zmianę do swojego życia.

Moc wrażliwości

5. Moc wrażliwości [czas trwania 1:32:25]

Tutaj zapraszam Cię do spotkania z wrażliwą częścią siebie. Czyli do poznania tego, czym ona dla Ciebie jest? Jak ją postrzegasz, i jakie to ma dla Ciebie znaczenie?

Dzięki temu stajesz się swoją niezawodną przyjaciółką, która wspiera, kiedy tego potrzebujesz, o ile tak o tym zdecydujesz.

A teraz pozwól, że Ci opowiem jak to wygląda u mnie...

Mój wewnętrzny motor, niespożyta energia i optymizm gaśnie 12 stycznia 2018 roku.

Wtedy, nieoczekiwanie odchodzi moja klacz, Fryga. Jestem z nią w leśnej stajence do ostatniego bicia serca. Po ciężkiej nocy, na cito wjeżdża weterynarz. Na moją prośbę wszystko mi tłumaczy, choć nie jestem w logicznym kontakcie. Po czym... cudownie milknie.

Jestem niema jak kamera, która mechanicznie rejestruje najmniejszy ruch czegokolwiek. Szelest, zapach stajni, lekarstw, temperaturę powietrza, kolejne wierzgnięcia konia, golenie kawałka sierści, dezynfekcję i wenflon. I te kolejne wstrzyknięcia i... ciszę.

Pani jest delikatna i uważna na każde poruszenie. Nagle patrzę...

… z niedowierzaniem! Pani głaszcze Frydzię. Widzę to kątem oka. Przełykam szloch. Rozczulam się. Ten moment jest najważniejszy.

Obca osoba jednym gestem daje mi absolutne wsparcie i zrozumienie. Moje serce, choć pęka z bólu to zalewa też wdzięczność! Bije jak oszalałe. Przymykam oczy. To chwila doświadczania misterium życia, gdy się kończy. Jestem jak w transie, nieobecna tak normalnie.

Raczej gdzieś tam, przed Tęczowym Mostem. Szukam spokoju i delikatności. To jest trudny czas, ale ja dokładnie wiem, czego teraz potrzebuję. I umiem o to poprosić tak, jak i postawić granicę, gdy coś burzy harmonię smutku. Chcę intymności!

Stan odrętwienia trwa kilka miesięcy. Bo trudno pogodzić się z rozerwaną relacją. Przyjąć stratę wyczekanego, spełnionego marzenia i planów pełnych nadziei. Nie ma dobrego pocieszenia.

To mój piękny, złoty koń. Mądry, doświadczony życiem, nauczyciel szacunku, słuchania, autentyczności...

Niedługo potem zapada decyzja o likwidacji dopiero, co założonej Fundacji Wspierania Rozwoju „Kropla”. Można powiedzieć, że jej Statut to check-lista mojego spełnienia zawodowego właśnie do trzewi transformowanego.

Rezygnuję z kilku projektów. I w ogóle zwalnia-m. A tym, co teraz, między innymi pomaga mi się pozbierać jest to, co wydarza się pięć lat wcześniej.

Poznań, restauracja i my na górze w dziecięcej bawialni. Czyli grupa ćwicząca empatię. Zabiera mnie tam koleżanka. I jestem pewna, że wiem, o co w tym chodzi, w końcu właśnie skończyłam szkołę psychoterapii. Ale nie!

Bynajmniej, nie rozmawiam tak, jak oni. Jestem pod wrażeniem wielości określeń na uczucia i potrzeby każdego z nas. To ma sens!

Ba! Zaintrygowana, zaciekawiona i łajająca siebie, że tego jeszcze nie wiem, czy nie umiem ze spotkania na spotkanie nabieram wprawy i płynności.

A po ukończonych szkoleniach specjalistycznych z Porozumienia Bez Przemocy dwa lata później z ogromnym przejęciem asystuję Agnieszce, jedynej certyfikowanej trenerce NVC w Wielkopolsce w jej autorskim warsztacie.

Dzięki temu moja postawa wobec życia dorośleje. I opiera się o bardziej świadomą postawę wygrany – wygrany. Kosztuje mnie to sporo wysiłku, a nawet kilka wydawałoby się cennych znajomości. Za to daje świadomość, spełnienie i wolność.

Fakt, poprzeczka podnosi się coraz wyżej. I czasem zachowuję się mniej udolnie, niż bym chciała. Jednak mam też łagodność. Bo jak każdy, mam prawo być nieidealna. Dlatego...

nie chcę wiary na słowo. Wolę działanie. I, aby...

nasza współpraca przyniosła Ci jak najlepsze efekty, wybierz jedną z dwóch ścieżek:

Tu pracujesz samodzielnie.

Dostajesz ode mnie dostęp do platformy, na której są wszystkie materiały w formie plików do słuchania (mp3) i do czytania (PDF).

Jeśli coś jest niejasne, piszesz do mnie e-maila i razem szukamy rozwiązania.

Tutaj cała moja uwaga skupiona jest na Tobie. Przeprowadzam Cię przez materiał programu, krok po kroku przez sześć dwugodzinnych spotkań online.

Spotykamy się na platformie do wideokonferencji. I omawiamy poszczególne zagadnienia programu w odniesieniu do Twojej aktualnej sytuacji życiowej.

A to oznacza, że zadaję Ci pytania, proponuję ćwiczenia i sprawdzamy, jak się masz z wnioskami z nich wypływającymi.

Skąd taka niska cena?

Bo, pomimo że do wiedzy, jaką tutaj przekazuję szłam długo i wyboiście to zależy mi, żeby szerzyć ją tak mocno jak tylko się da. Bo…


zmienia życie na lepsze, czego z całego serca Ci życzę!

Teraz jest już moim stałym kompasem po życiowych wyborach i decyzjach. Jednak wiem, że to wstęp do dłuższej podróży.

Dlatego, że efekty wymagają ćwiczeń, uważności i wytrwałości. I chcę Ci to ułatwić, jak tylko to jest możliwe. A do tego...

"Subtelna w pracy semestr 0.1." to dla mnie pierwszy, kompleksowy program on-line.

Dlatego, tym bardziej dziękuję Ci za zaufanie, jakim mnie obdarzasz. I nie ukrywam, że ucieszę się, jeśli zechcesz podzielić się ze mną swoimi wrażeniami.

Będę wdzięczna za każdą informację zwrotną. Bo to pomoże mi go udoskonalić. A Ciebie, jak najszybciej zaprosić do głębszego spotkania z empatią.

A wtedy efektem motyla, czyli małymi krokami świat nie tylko Twój i Mój będzie coraz to piękniejszy.

Podsumujmy. "Subtelna w pracy. - semestr 0.1." to:

mock-00042

Nagrania w formacie mp3 o łącznym czasie trwania 8:49:39.

Pliki audio umieszczone są na dedykowanej programowi stronie. I ułożone w taki sposób, że wybierasz, te które interesują Cię najbardziej w danym momencie. I odsłuchujesz niezależnie od siebie. Tym bardziej, że większość z nich trwa po kilka minut.

Moduły główne, to: Rozgrzewka, Obserwacja, Uczucia, Potrzeby, Prośby i Moc wrażliwości. A jeśli wolisz, to możesz całość pobrać jednym kliknięciem na swój komputer albo telefon i odsłuchiwać fragmentami, kiedy Ci wygodnie.

Zeszyt zadań

Zeszyt zadań w formacie pliku PDF o łącznej liczbie stron 62.

Zeszyt zadań jako integralna część programu. Bo wierzę, że kiedy przelewasz myśli na papier masz większą jasność i szybciej je sobie porządkujesz.

Dzięki temu nawiązujesz głębszy kontakt ze sobą, niż gdybyś tego nie robiła. A już szczególnie w sytuacji, kiedy pracujesz samodzielnie. 

Subtelna_

Transkrypcje nagrań w formacie plików PDF o łącznej liczbie stron 262.

DobreSpotkanieOnline

Wsparcie 1:1 drogą mailową lub na żywo w zależności od wybranej przez Ciebie formuły. 

- Gdy idziesz ścieżką 1, w razie wątpliwości piszesz do mnie wiadomość e-mail. I, jak najszybciej razem szukamy rozwiązania.

- Gdy korzystasz ze ścieżki 2 umawiamy się na sześć dwugodzinnych spotkań online 1:1.

A z racji tego, że to początek drogi do świadomej relacji ze sobą, to mam dla Ciebie...

PREZENT

Czyli mini-trening na temat potrzeb "O co mi tak naprawdę chodzi?".

To PDF, w którym znajdziesz teorię, przykłady i ćwiczenia, dzięki którym zrozumiesz, po co robisz to, co robisz?

zmniejszona na telefonie — kopia
Pdf---O-co-mi-tak-naprawd-chodzi

1. Z części pierwszej dowiesz się, kim był twórca Komunikacji Serca? Jak doszedł do swojej spektakularnej formuły? Czym są i jakie są nasze potrzeby.

2. Część druga to przewodnik po tym, jak odczytywać potrzeby w sytuacjach codziennych.

3. W części trzeciej na podstawie konkretnych przykładów nabierasz wprawy i samodzielności w odgadywaniu potrzeb .

4. Cześć czwarta to espresso wiedzy. Czyli cztery zasady ogólne dotyczące potrzeb i trzy wskazówki dla początkujących.

"Subtelna w pracy - droga do siebie" jest szczególnie dla Ciebie, jeśli...

Chcesz dbać mieć więcej energii i odwagi do realizacji planów.

Masz gotowość do działania, dzięki któremu lepiej zrozumiesz siebie i swoich bliskich. 

Szukasz zmiany i powiewu świeżości w ważnych dla siebie relacjach. 

Coś o komunikacji empatycznej wiesz, jednak bez szczegółów.

Pracujesz w zespole i czujesz, że coś nie gra tak, jakby mogło. A przez to potencjał firmy zamiast dawać owoce, to więdnie. 

Zgadzasz się ze mną, że budowanie relacji z innymi zaczynamy od budowania relacji ze sobą.

I mam coś jeszcze.

Tak bardzo zależy mi na efektach, że razem z programem daję Ci pewność szytą na miarę. Bo u mnie obowiązuje gwarancja.

gwarancja

A to oznacza, że jeżeli będziesz niezadowolona z programu realizowanego w dowolnej formie, to masz prawo do zwrotu całej wpłaconej kwoty.

Wystarczy, że w ciągu 30 dni od daty zakupu napiszesz mi w wiadomości e-mailowej na adres: kontakt@uslyszecbyzrozumiec.pl, że chcesz zwrotu pieniędzy, to ja w ciągu 24 h odeślę Ci pełną wpłaconą kwotę.

W działaniu za kompas służą nam spokój, pewność, energia.

Jeśli czujesz, że to dla Ciebie...

kompas.

Do usłyszenia.

Agnieszka

Twoja przewodniczka po relacji z intuicją.

A, że kto pyta mniej błądzi...

Tak. Ponieważ reguły i zasady, o których w programie mówię, dotyczą nas wszystkich w takim smym stopniu. Wystarczy, że w miejsce ćwiczeń z wybraną sytuacją z pracy, wstawisz dowolną z życia codziennego.  

Wszystkie materiały, czyli pliki mp3 i pliki PDF możesz pobrać na swoje urządzenie, czyli, jeśli tak o tym zdecydujesz, to masz je na zawsze.

I co więcej... wtedy, możesz z nich korzystać nawet nie mając dostępu do Internetu, czyli latem na wakacjach w Bieszczadach, a zimą na wyjeździe w śniegowy, przytulny zakątek.

Koniecznie daj mi o tym jak najszybciej znać na adres kontakt@uslyszecbyzrozumiec.pl i pomogę jak tylko mogę.

Jak najbardziej. Jak tylko nowa wersja materiałów będzie gotowa, to otrzymasz do nich dostęp bez dodatkowych opłat. 

Zdecydowanie tak. Bo prawdy, o jakich mówię. I rozwiązania, jakie w nim proponuję dotyczą wszystkich ludzi w takim samym stopniu.

Autorem Komunikacji Serca jest Marshall Rosenberg, którego podejście do uczuć i potrzeb jest ponad podziałami, również ze względu na płeć. A, jeśli chodzi o słuchowisko "Subtelna w pracy", to zachęcam Cię do posłuchania go tak, jakbym zwracała się w nim do wrażliwej części Ciebie. 

Niezupełnie. Bo warunki działania masz inne. Jednak umiejętności nabywasz. Bo przez podstawy Komunikacji Serca prowadzę Cię krok po kroku.

I plusem tutaj jest to, że przez materiał idziesz swoim tempem. A to znaczy, że do dowolnego fragmentu wracasz, kiedy tego potrzebujesz. I robisz to w dowolnym dla siebie momencie.

Jestem też dla Ciebie dostępna e-mailowo. Tak, że w razie wątpliwości pytasz i razem szukamy rozwiązań.

Tak, w najbliższym czasie powstanie "Subtelna w pracy - semestr 0.2". Nauczysz się w nim słuchać drugą stronę tak jak tego potrzebuje, zamiast jak wydaje się, że jest dla niej dobrze. A to najpiękniejszy moim zdaniem prezent, jaki możemy komuś dać.

Tu jest miejsce na Twoje pytanie. Najlepiej napisz do mnie od razu na adres: kontakt@uslyszecbyzrozumiec.pl Zapewniam, że odpowiem najszybciej jak to możliwe.