Otuleni Szóstym ZmysłemGdy się nad czymś zastanawiasz. I nie masz, z kim o tym porozmawiać natychmiast, to, czy słuchasz wtedy siebie?


Albo robisz to regularnie w zaufaniu do swoich wątpliwości i decyzji, jakie z nich wypływają?

Może nie zajmujesz się tym, bo spotkania ze sobą traktujesz tak naturalne jak zieleń na kwietnej łące.

I ja to rozumiem. Jednak, jeśli chcesz pogłębić tę umiejętność, to działania celowe z Twojej strony na rzecz intuicji, bo o niej tu mówimy są konieczne.


I dalsza droga zależy od miejsca, w którym życiowo jesteś?

To znaczy, czy swój wewnętrzny głos uznajesz za przekonanie, że to, co robisz jest jedynie słuszne, jako efekt logicznego wnioskowania?

Albo, czy jest on w Twoich oczach imperatywem kategorycznym, który od razu kieruje do działania, zgodnie z tym, jak chcesz, żeby postępowali inni. I nie ma tu miejsca na dyskusje.


A może, intuicja to dla Ciebie kontakt ze swoimi uczuciami i potrzebami życiowymi, które mówią, czy wybrana przez Ciebie droga życiowa wspiera Cię w rozwoju teraz?

I to jest słowo klucz, „teraz”. Bo Intuicja jak błysk iskry na niebie albo ślad promienia słonecznego w zacisznym zaułku, pojawia się w sekundę.


I, jeśli złapiesz jej przesłanie, to masz szansę postąpić zgodnie z tym, co podpowiada Ci szósty zmysł.

To znaczy posłuchać przeczucia, które w wyniku połączenia Twoich doświadczeń z wyobrażeniami na ich temat, wybiera to, co chroni Cię w sposób konstruktywny.


Nie zawsze „wygodny”, owszem.

A może wzdychasz na myśl o chwilach, w których wiesz, że usłyszenie przyszło za późno. Albo zastąpiło je machnięcie ręką? Życie to wybór, nieustanny…

I tak Ci, którzy intuicję uznają za bzdurę jak Ty, macie prawo do swojego zdania. Jak też do decyzji o świadomym poznawaniu siebie.


Dla mnie to wartość, która w relacjach prowadzi do autentyczności i zaangażowania.

Dlatego zapraszam Cię do procesu wspierania siebie w czterech krokach. To znaczy do prelekcji „Wsparcie pierwszego kontaktu, czyli empatia dla siebie. Jak to robić dobrze?”.


To 30 minutowe szkolenie wideo, w którym przeprowadzam Cię po 3 przykładowych sytuacjach trudnych, przez:

  • opis faktów,
  • wyrażenie uczuć,
  • nazwanie potrzeby życiowej, która wymaga zaopiekowania.
  • I umówienie się ze sobą na konkretne działanie.

To przewodnik po tym, jak rozumieć siebie szczególnie w sytuacjach emocjonalnie trudnych.

Czyli, jak znaleźć sens i drogę wyjścia, gdy jest smutno i źle. Jeśli czujesz, że to dla Ciebie, kliknij TUTAJ. I siebie słuchaj bardziej…

W sytuacjach dla mnie trudnych, chcę samodzielności >>>