film

“Nagrywanie wideo oswoić tak, żeby tworzyć je z lekkością i zachwycać nim swoich odbiorców”

Wyzwanie online dla twórców internetowych, którzy nie mają czasu i miejsca, żeby ćwiczyć wystąpienia. Czyli 30 nagrań wideo w 30 dni w zaufanej grupie entuzjastów przygód.

O nie! Kamera i ja…

To nie brzmi dobrze. Masz tak? Introwertyzm i przemowa przed obiektywem to przepis na katastrofę. To nie moje medium. Znasz to? 

A może jesteś w miejscu, które ja zajmuję kilkadziesiąt miesięcy temu? To znaczy, gdzie rękami i nogami zapieram się, że nie, nie i nie?! 

I jestem w tym mistrzynią świata.

Aga

A Ty chcesz inspirować i uczyć innych, bo edukacja to Twój konik i... 

Swoboda przed kamerą jest tym, czego teraz potrzebujesz najbardziej? W takim razie zapraszam Cię do tajnej grupy na portalu LinkedIn...

"Wideo w swoim rytmie” w dniach od 5 maja do 3 czerwca 2023 roku

Czyli miejsca szlifowania umiejętności prezenterskich bez względu na posiadane filmowe doświadczenie. Bo tutaj chodzi o rozwój i inspirację.

A to oznacza, że swoje miejsce znajdą osoby, które pierwsze nagranie mają przed sobą, jak i te, które przygotowują się do dużych wystąpień publicznych. 

Bo każdy ma swoją drogę do przejścia. Dlatego samodzielnie wyznaczasz sobie cel i dzielisz się nim z grupą tak, żeby otrzymywać wsparcie dokładnie według życzenia. Bo może zależy Ci, żeby:

1. Zrobić pierwszą transmisję na żywo. Albo...

2. Przygotowujesz prezentację. Albo...

3. Szykujesz się do webinaru?

4. A może ułożysz cykl nagrań edukacyjnych na ulubiony przez siebie temat. 

5. Albo wstęp do pierwszego produktu online?

Ja tego nie wiem. Za to wiem, że dzięki połączeniu sił działasz… 

z entuzjazmem regularnie i wytrwale.

Nazywam się Aga Kaźmierczak. Odważna, a czasem wcale przewodniczka po relacji ze sobą. Pedagog i terapeutka, która uczucia uznaje za klucz do świadomego życia, a wartości za sedno własnej tożsamości. 

Moim hasłem przewodnim jest U/słyszeć Siebie, bo głęboko wierzę, że dzięki jasności najpierw, o co nam samym chodzi w relacjach z innymi jesteśmy swobodnie prawdziwi, a w życiu szczęśliwi.

W rozmowach lubię docierać do źródła. W myślach bujać w metaforach, a w życiu biegać boso. Moje przysmaki to frytki, avocado i wiele innych tematów, o których opowiem innym razem i…

Swoje pierwsze wyzwanie "30 wideo w 30 dni" przechodzę w 2018 roku na Facebookowej grupie dotyczącej storytellingu. I nikomu nie mówię, że…

Opowiadać historie jak dobra wróżka na TEDx-ie, to…

w sumie bym chciała, tylko, że… Nie dam rady! I, choć po jego zakończeniu biorę udział w konkursie, bo jestem niezwykle…

zmotywowana. No zobacz...

to zaraz potem temat odpuszczam... na chwilę! Bo niedługo później organizuję sobie wyzwanie osobiste. Gdzie, co rano przez 30 dni wysyłam…

krótkie wideo do przyjaciół. 

Nie idzie mi to ani przez moment gładko, dlatego zaczynam kilka razy. Jednak w końcu dopinam swego, tylko że dla mojej nieśmiałości to wciąż za mało. A do tego w 2020 roku opatula mnie jak większość przedsiębiorców wizja końca marzeń. 

Bo gospodarczy grunt pod stopami osuwa się szybko. I, aby przetrwać trudny czas związany z obostrzeniami palcami na klawiaturze trzeba przebierać jeszcze zwinniej i szybciej, niż do tej pory.

A tak się składa, że rzutem na taśmę w kwietniu tego roku trafiam do szkoleniowej grupy marketingowców. Gdzie za zgodą Administratora zapraszam do koleżeńskiej grupy tych, którym z kamerą jest pod górkę. 

I chociaż wyraźnie idę do przodu, to wciąż za wolno. Ileż ja wysiłku wkładam w to, żeby...

lekkie pióro przemienić w mocne video. 

I mogłabym zrezygnować. Tym bardziej, że praca głosem bez obrazu, czyli podcast wydaje się bardziej osiągalny. A jednak jest już coś, co przy filmach mnie zatrzymuje. A nawet umiem dokonać podstawowej ich obróbki. Dlatego, nie oglądając się za siebie…

podejmuję kolejne rękawice, które sama sobie rzucam.

I na początku 2022 roku przy asyście przyjaciela i czuwaniu mentora biznesowego przez blisko miesiąc nagrywam kilkuminutową prezentację na stronę główną bloga UslyszecByZrozumiec.pl

W konsekwencji czego, latem na portalu LinkedIn prezentuję swoje nowe dzieła. A z kolei w odpowiedzi, na co, dostaję przemiłe słowa otuchy, wsparcia i wskazówki. Czyli:

 • Nagrywaj dalej!
 • Do filmów dodawaj napisy!

I pod ich wpływem, za co dziękuję dwa Łukasze, Grzegorz i inni odważam się na kolejne wideo. A potem następne. I choć…

skrzydłami macham coraz odważniej, to…

żeby dojść do wprawy potrzebuję nieustannie ćwiczyć. Tym bardziej, że jestem w fazie świadomej niekompetencji. I przeprowadzenie webinaru nie jest już pieśnią nieznanej przyszłości, a wyzwaniem do zrealizowania „na wczoraj”. 

Dlatego 1 września 2022 roku tworzę niejawną grupę „Subtelna w obiektywie”. I działam tam przez 28 dni opuszczając nagrania jedynie 3 razy świadomie i z życzliwością dla siebie. Za to…

na finiszu czeka mnie niespodzianka, bo…

dołącza do mnie kolejna Subtelna gotowa do działania. I to dzięki Niej podczas realizacji ostatnich scenariuszy wyraźnie czuję różnicę, która napędza mnie do dalszego działania. 

I w drugiej edycji nagrywamy już razem. I choć to wciąż dla mnie „kaszka z malinami” nie jest, to apetyt rośnie. I są chwile, kiedy naprawdę…

sprawia mi to frajdę. 

maliny

Dlatego projekt rozwija się. A ja idąc dalej, cyklicznie do działania zapraszam również panów.

I tworzę grupę "Wideo w swoim rytmie" na portalu społecznościowym LinkedIn. Gdzie przez miesiąc wspólnie doskonalimy swoją prezencję filmową.

Na przykład tak, jak Margaret K-Jerczynska

Margaret

"Mam na imię Margaret. Przed udziałem w wyzwaniu moją trudnością było patrzenie w oko kamery, kiedy nagrywałam w poziomie.

Miałam problem z nagrywaniem dłuższych wideo. Szukałam odpowiedniego otoczenia, tła do nagrywania. Szukałam też programu do montażu wideo.

Podczas trwania pierwszej edycji "Wideo w swoim rytmie 30/30" rozwiązałam wszystkie te problemy z którymi się zmagałam. Cenię sobie przyjazną atmosferę podczas wyzwania i Agę, która wspierała mnie w konsekwentnym działaniu.

Nie oceniając, a motywując do utrzymania dyscypliny i systematycznego nagrywania. Był to idealny czas na dopracowanie wszystkich szczegółów. Jestem dumna z siebie i z postępów jakie zrobiłam. Dziękuję i do zobaczenia w kolejnym wyzwaniu 30/30."


I ja dzisiaj otwieram dla Ciebie drzwi do EDYCJI - 3 

Bo, głęboko wierzę, że na stres i łapanie dystansu do siebie, nic tak nie pomaga jak wspierająca publiczność.

Dlatego, kliknij poniżej i zobacz, jak to wygląda od środka.

A do tego moja wizja jest taka, żeby w czasie trwania wyzwania “kąpać się” w uważności na to, co nam “wychodzi”. Czyli, żeby zamiast mówić, co poprawić, to dzielić się tym, co naszym zdaniem jest po prostu extra! 

A to znaczy, że za przewodnika posłuży nam zielony ołówek, którym grupa jak nauczyciel w zeszycie podkreśla to, co wykonane jest na medal.

ołówek

 A jak to będzie dokładnie?

krok 1
 • Wyzwanie zaczynamy spotkaniem integracyjnym online dla chętnych, które odbędzie się 4 maja 2023 roku (czwartek) na platformie Zoom o godz. 18.00.

Tam poznamy się trochę bardziej, a ja zmienię status grupy na niejawny i nie będzie już możliwości dołączenia. 

Zależy mi na równym starcie wszystkich, dlatego działać będziemy w stałym zebranym do tej godziny składzie.

krok 2
 • Każdego dnia od 5 maja do 3 czerwca 2023 roku publikujemy dziennie po jednym filmie trwającym od 1 do 15 minut, ponieważ tyle wynosi limit transferu plików na grupie LinkedIn.

I to jest czas wystarczający na to, żeby swoje dzieło pokazać, albo jego fragment i uzyskać wsparcie.

krok 3
 • Podczas wyzwania liczy się przede wszystkim systematyczność i łapanie chwil do nagrywania, pomimo wielu zadań na głowie.

Bo tym sposobem nieperfekcyjność przechodzi w stan naturalnego istnienia, a my zostajemy sobą.

krok 4
 • Wyzwanie kończy się 4 czerwca 2023 roku (niedziela). Wtedy zapraszam na godz. 18.00 na spotkanie podsumowujące na platformie Zoom.

Gdzie przy herbacie w swoim domu z rozrzewnieniem, jestem tego pewna pomachasz nam, czyli towarzyszom miesięcznej przygody.

A na dalszą drogę zabierzesz swój dyplom uznania za odwagę, otwartość i wytrwałość w działaniu.

a wzór

I tak, aż do godz. 20.00, gdzie rozejdziemy się. Bo nacisnę guzik, którym grupę z całym zebranym w niej materiałem usunę z portalu dając tym przestrzeń naszym nowym kompetencjom. Jak i, ufam nietuzinkowym wspomnieniom. A kto wie? Może wypracujemy grupowy ciąg dalszy?

 I teraz pytanie...

Dlaczego mnie masz uznać za dobrego przewodnika, i czy na pewno wiem, o czym mówię? Jako introwertyczka, która zna od podszewki trudy oswajania się z nagraniami, zapraszam Cię do moich przykładowych odcinków z innych wyzwań wideo wziętych. 

Jedno z nich pochodzi z dnia nazywanym “odhaczone-zaliczone”, czyli takiego, gdzie najchętniej wskakujesz pod koc. A drugie, choć całkiem zgrabne, to widać, że szlifu wymaga…

A, jeżeli zastanawiasz się, ile to jest warte? To powiem Ci tak…

Jeśli łączy nas początkowe podejście do kamery “przecież nie dam rady!” i nadzieja, że “nie jest tak źle”, choćby na myśl o małym kroku danym do przodu, to wiem, że zgodzisz się, że to jest…

Bezcenne!

A inwestycja finansowa, to 285,00 pln.

Czyli, tyle, ile zrzutka na przyjemne wyjście z przyjaciółmi. Jednak…

Poczekaj!

mock-00042

Bo do całej przedstawionej Ci wyżej inicjatywy mam jeszcze niespodziankę. Z racji tego, że jestem orędowniczką Komunikacji Serca, czyli budowania relacji w oparciu o uczucia i potrzeby życiowe, to…

Razem z zaproszeniem do wyzwania otrzymujesz słuchowisko “Subtelna w pracy”. Czyli 9 godzin nagrań ułożonych w kilkuminutowe części do przesłuchania w dowolnym momencie, nawet bez dostępu do Internetu.

Dzięki czemu uspokoisz swoje myśli i emocje tak, że lepiej zrozumiesz siebie i innych. A poszczególne etapy, to:

 • Rozgrzewka - Tutaj przygotowujesz grunt pod działania tak, żeby wytrwać w nauce i cel osiągnąć.
 • Obserwacja - Tutaj uczysz się mówić faktami, czyli opisywać zdarzenia i sytuacje w taki sposób, że nikt nie może powiedzieć: „To nieprawda!”
 • Uczucia - Tutaj odzyskujesz swobodę nazywania i wyrażania swoich uczuć, co najmniej przed sobą. Uczysz się, czym uczucia są? Jaką pełnią rolę, i kto jest za nie odpowiedzialny?
 • Potrzeby - Tutaj zapraszam Cię do przejścia jak Alicja w Krainie Czarów na drugą stronę lustra i poszukania potrzeb ukrytych za pragnieniem konkretnych rozwiązań. Dzięki czemu codzienne decyzje podejmujesz zgodnie z tym, czego w głębi serca, tak naprawdę chcesz.
 • Prośby - Tutaj poznajesz nowe oblicze umów, dzięki czemu konkretne rozwiązania ustalasz w sposób, biorący pod uwagę dobro obu stron.
 • Moc wrażliwości - Tutaj zapraszam Cię do spotkania z wrażliwą częścią siebie, czyli odkrycia, czym ona dla Ciebie jest i jakie to ma dla Ciebie znaczenie? Dzięki czemu wzmacniasz swoją odwagę, siłę i wolność.

Dodatkowo na platformie czekają na Ciebie:

 • Materiały do czytania, czyli transkrypcje wszystkich plików audio w formacie PDF o łącznej liczbie stron 262 i...
 • Zeszyt zadań, dzięki któremu empatyczne podejście do budowania relacji zgłębiasz skuteczniej. 

Podsumowując, biorąc udział w wyzwaniu “30 wideo w 30 dni” zyskujesz:

 • Przestrzeń do prób i błędów w nagrywaniu swojego wideo.
 • Wsparcie przyjaznych i rozumiejących Cię osób.
 • Nowe przyjaźnie.
 • Okazje do serdecznego uśmiechu.
 • Akceptację swoich niedoskonałości.
 • Wyjaśnienia technicznych zawiłości.
 • Trening systematyczności.
 • Naukę płynnego łączenia myśli ze słowem.
 • Wprawę w dawaniu empatycznej informacji zwrotnej.
 • Gotowe materiały wideo, zgodnie ze swoim planem.
 • Przeżycia jedyne w swoim rodzaju.

Jednym słowem zapraszam Cię do grupy “Wideo w swoim rytmie” na 30 dni oswajania technikaliów, odkrywania siebie i umacniania swobody wypowiedzi przed obiektywem. A przede wszystkim do…

Wyzwanie Li

relacyjnej przygody. I powiem Ci, że...

już nie mogę doczekać się, aż wystartujemy. Bo niezwykle cieszę się, że nasze drogi skrzyżowały się właśnie teraz. Dlatego, żeby się już nie ominąć, to w razie pytań od razu pisz na adres: 

kontakt@uslyszecbyzrozumiec.pl

Zapisy trwają do 4 maja 2023 roku do godz. 10.00 / maksymalna liczba miejsc, to 12. A że...

kto pyta, nie błądzi, to...

Aga, a czy ja dostanę fakturę?

Tak, zaraz po dokonaniu płatności e-mailem przyjdzie do Ciebie automatycznie wygenerowany dokument.

Aga, a jeśli nie zdążę dołączyć do grupy do 4 maja 2023 roku do godz. 18.00, to czy mogę zrobić to później?

Niestety, nie! Startujemy równo. Dlatego zachęcam do dołączenia do grupy zaraz po otrzymaniu zaproszenia.

Aga, a czy muszę mieć konto na portalu LinkedIn, żeby wziąć udział w wyzwaniu?

Tak, dlatego, że nasze działania opierają się o aktywność na grupie założonej na portalu LinkedIn.

Aga, a ile osób bierze udział w wyzwaniu?

Bardzo zależy mi, żebyśmy byli dla siebie niemal indywidulanym wsparciem. Dlatego do współpracy zapraszam 12 osób.

Aga, a jeśli zabraknie mi pomysłu albo sił na nagranie?

Nie ma takiej możliwości, uwierz! Bo w wyzwaniu wideo "30 nagrań w 30 dni" chodzi przede wszystkim o systematyczność i możesz działać:

 • NA KOZAKA, czyli mówisz to, co Ci do głowy akurat przychodzi.
 • NA CELEBRYTĘ, czyli mówisz, co było na śniadanie.
 • JAKO EXPERT, czyli przedstawiasz content.

A, gdy przyjdzie słabszy dzień, to:

 • Mówisz "Cześć!" [koniec nagrania]. Albo...
 • Mówisz "Ja dzisiaj Dzień Dobry, hej, hej i zmykam". Albo...
 • Mówisz "Nie chce mi się!" [koniec nagrania]. A, gdy wena służy, to:

- Czytasz wiersz, artykuł, fragment książki,
- Zadajesz zagadkę,
- Opowiadasz dowcip,
- Pokazujesz hobby,
- Pokazujesz swoją okolicę,
- Przeprowadzasz wywiad,
- Przedstawiasz swoją przestrzeń internetową,
- Przedstawiasz swoją ofertę,
- Omawiasz swoje TOP3 zadania na dzisiaj,
- Podajesz ulubiony przepis na szybką kolację.

Inspiracji otrzymasz oczywiście więcej, choć praca w grupie sama w sobie wyzwala kreatywność. A jak nie? To pomożemy.

Aga, a jeśli coś mi się nie spodoba?

To daj mi, proszę o tym znać jak najszybciej na adres kontakt@uslyszecbyzrozumiec.pl i razem poszukamy rozwiązania.

Aga, a jeśli jestem mężczyzną, to, czy to wyzwanie jest dla mnie?

Tak. Do wyzwania zapraszam zarówno Panie, jak i Panów, bo wzajemne różnice, poczucie humoru, dystansu i wsparcia będą nas prowadzić jak wędrowców na pustyni gwiazda na niebie.

Aga, ... [Tu jest miejsce na Twoje pytanie] ...?

Czy zawsze wszystko wychodzi? Bynajmniej...

I teraz, nie pozostaje mi nic innego, jak powiedzieć... ZZC, czyli zachęcam, zapraszam i czekam.

rytm
Skan_20190328

Do obejrzenia!