.KokONline.

KokONline

Dla wrażliwych liderek nowoczesnej edukacji i rozwoju osobistego wirtualna

 

przestrzeń do pracy i rozwoju w nurcie Komunikacji Serca Marshalla Rosenberga

Misja:

Wsparcie 300 kobiet samozatrudnionych w założeniu własnej społeczności online "po swojemu".

Wizja:

Wzajemnie się wspierając osiągamy, każda swój cel.

Zadania:

Lusterko

Uczymy się swobodnego wyrażania siebie w formie tekstowej, audio i wideo.

Lusterko

Tworzymy materiały edukacyjne z zakresu dobrostanu, relacji i życia w zgodzie ze sobą i naturą tak, żeby świat stawał się, coraz to przyjemniejszy.

Lusterko

Sięgamy gwiazd stąpając twardo po ziemi. Bo każdego dnia wspólnie rozwiązujemy wyzwania, jako samozatrudnionych.

Lusterko

Pomagamy sobie w realizacji misji, wizji i wartości.

Lusterko

Wspieramy się w budowaniu nawyków efektywnego działania, obsługi technikaliów i identyfikacji merytoryczno - wizualnej [opis BIO, wygląd strony internetowej, strategia działania, kampanie edukacyjne]. 

Wartości:

Relacje – Komunikacja – Współdziałanie – Wymiana - Zaangażowanie 

wartości

Słowa kluczowe:

Kobieta o kobiecie online / Współtworzenie, współdziałanie  / Kobiety na linii / Połączenie / Kok / Kokon / kon(ń) - symbol prędkości, witalności, urody, wiatru, burzy, fal / ON – działanie, otwartość / Oko / okon(ń) - symbol sukcesu odniesionego w wyniku ciężkiej pracy / online / line

Historia:

Coś nie tak… Marzec 2020 roku. W powietrzu drobinki wiosny. A w sercu zamiast radości fala niedowierzania. Świat zalewa informacja o chorobie, która dziesiątkuje ludzkość. Społeczny strach wyrywa z butów bezpieczeństwa nawet tych, którzy śmią zapytać, jak to, i, czy na pewno?

A zaraz potem tuli…

załzawione źrenice ich bliskich, sąsiadów i nieznajomych mijanych na chodniku… coraz rzadziej. Bo obowiązuje zakaz kontaktów, odwiedzin, a nawet wyjścia do lasu. Kiedyś szczęśliwi, dzisiaj uwięzieni w murach własnego „M”.

Jako pedagog i terapeuta

trzymam kontakt z rzeczywistością, która z racji dezinformacji chwilami i u mnie się zakrzywia. Pomimo szukania wiarygodnych źródeł. Bo nieustannie zadaję sobie pytanie, w oparciu, o co mam wspierać innych?

Szukam też użyteczności

swoich umiejętności. Bo, co z tego, co umiem ma teraz największe znaczenie? Zaproszona bez mrugnięcia okiem dołączam do grupy krawcowych szyjących maseczki ochronne. I dostarczam je bliskiemu Pogotowiu Ratunkowemu. A zaraz potem wchodzę w...

kurs online dla marketingowców.

I wszystkiego uczę się tam jak przedszkolak. Bo świat cyfrowy do tej pory zgłębiam z sielskim podejściem zgrabnie omijając to, co bardziej wymagające.

Kosztuje mnie to sporo wysiłku…

a nawet kilka znajomości. Bo bez skupienia się na materiałach po kilkanaście godzin dziennie z wyłączonym telefonem nie przejdę go nawet przez kilka lat. W „Liczy Się Kampania” pociąga mnie…

profesjonalizm i oparcie działań promocyjnych na edukacji.

Jestem tym zachwycona. Dlatego pracuję bardziej, niż mrówka. I powoli kolejne zagadnienia są dla mnie coraz bardziej jasne.

A nawet znajome tak, że na jesieni 2021 roku wypuszczam pierwszy kompleksowy program edukacyjno rozwojowy dla samozatrudnionych „Subtelna w pracy”. Do tego, jako wieloletnia ignorantka IT uruchamiam…

sklep internetowy.

I to własnymi rękoma przy wsparciu przyjaznych mi Dusz. Na których rękawach, bywa, wylewam łzy zmęczenia, bezradności i kresu niespożytego dotąd optymizmu. Tylko, że sens bycia w sieci nadaje społeczność.

A ja jej nie mam. I przed laptopem coraz częściej jest mi smutno i tęskno do zespołowego harmidru. Dlatego działam dalej. I kilka miesięcy później…

wrażliwe liderki nowoczesnej edukacji i rozwoju osobistego

zapraszam do „Sali online do pracy i rozwoju w nurcie Komunikacji Serca Marshalla Rosenberga”. Gdzie wzajemnie się wspierając osiągamy, każda swój cel. A, którą od lutego 2023 roku czule nazywam „KokONline”.

Etapy realizacji:

  1. Budowanie ramowej koncepcji projektu - 2021/2022
  2. Podstawowa struktura organizacyjna - pierwsza członkini - 2022
  3. Korekta podstawowych ram projektu - przyjęcie drugiej członkini - styczeń 2023
  4. Przyjęcie nazwy głównej projektu KokONline - luty 2023
  5. Dodanie nowych elementów organizacyjnych - marzec 2023
  6. Utworzenie strony zapisowej dla zainteresowanych "Listy Dające Wybór" - marzec 2023

Cdn.